bjaloncikovaPavla Bjalončíková – proč kandiduji

Město Orlová mi není lhostejné. Nerada končím uprostřed své činnosti, a proto jsem se rozhodla opět kandidovat do Zastupitelstva města Orlová za stejné hnutí ,,Volím Orlovou“, jako tomu bylo před čtyřmi lety.

Po celou svou profesní kariéru pracuji jako učitelka na ZŠ. Současně vedu již druhé desetiletí pěvecký sbor, s nímž jsem absolvovala mnoho vystoupení po naší republice a zviditelňovala naše město na poli kulturním. Zároveň jsme našimi vystoupeními zpříjemňovali chvíle našim spoluobčanům.

Jako předsedkyně školské komise jsem podporovala a sama se podílela na realizaci projektů pro zkvalitňování vzdělávání mládeže v našem městě.

Na propagaci Orlové jsem se zasadila i jako členka zastupitelstva. Stála jsem u zrodu spolupráce orlovských škol a školy v chorvatské Crikvenici.

V představenstvu MBD ORLOVAN se zasazuji o zkvalitnění bydlení našich členů. Důkazem je ocenění, jehož toto družstvo dosáhlo v uplynulém roce.

Budu ráda i nadále pracovat pro občany Orlové. Nechci mladé lidi jen vzdělávat, a pak se dívat, jak město opouští. Chci, aby zde zůstávaly všechny generace. Volím Orlovou, která má vzdělání pro mládež, práci pro mladé i starší a klidný odpočinek pro seniory.

Vzdělání

  • Masarykova univerzita v Brně – učitelství pro ZŠ

Současné povolání

Učitelka ZŠ – 27 let

Zkušenosti z komunální politiky

  • Zastupitelka města Orlová
  • Předsedkyně školské komise
  • Členka Školské rady ZŠ s PVJ
  • Členka představenstva MBD ORLOVAN